Odkazy

 • Areál opevnění Darkovičky
  Oficiální stránky muzea Darkovičky, které je expozicí Slezského zemského muzea v Opavě. (detail)
 • Areál opevnění Milostovice
  I když jsou tyto stránky uvedeny jako oficiální Klubu vojenské historie Opava přinášejí ucelený pohled na linii okolo Milostovic. Připojeno je mnoho fotografií, jak dobových, tak dnešních. (detail)
 • Areál opevnění Vranov
  Areál lehkého opevnění vz. 37 ve Vranově nad Dyjí vznikl v roce 1998, kdy započaly první rekonstrukční práce na objektech. Zcela záměrně byla vybráno opevnění v Junáckém údolí, neboť zde se dochovala pozoruhodná linie opevnění chránící důležitou hráz Vranovské přehrady, tolik na úvod hovoří stránky a já říkám: Tři body. (detail)
 • LO Moravský Krumlov
  Praktické informace k muzeu a přilehlému úseku, jak je zvykem. K tomu pravidelná aktualizace, kterou provádějí nadšenci, kteří objekt spravují. Odpusťme jim proto drobné chybky, vždyť i mistr tesař se utne a dejme jim tři body! (detail)
 • MO-S 24 Signál
  Stránky občanského sdružení Klub vojenské historie Hraničářský pluk 4, které se zabývá rekonstrukcí objektu těžkého opevnění na Ostravsku. (detail)
 • Pěchotní srub Březinka
  Stránky věnované srubu Březinka nad Náchodem - Běloves. Je v péči KVH Náchod a zrekonstruován do podoby z roku 1938 je to nelépe obnovený objekt ve východních Čechách. Jeho stránka dostává tři body, neboť není dokončena a ve starší verzi již velice zastarala (osazenstvo Březinky je rychlejší než Internet!). Pro kanón není čas ani na prezentaci - krom provázení (to pozor! Na Březince provedou ochotně a skoro vždy). (detail)
 • Pěchotní srub K-S 12 b
  Prezentace srubu s unikátně zachovalým pozorovacím zvonem - jediným na Kralické linii. Stránka obsahuje i fotografie z rekonstrukce. (detail)
 • Pěchotní srub K-S 32
  Zavřené objekty se množí jako houby po dešti, ale málokde vznikají muzea s takovým webovým zázemím, jako mají na K-S 32. Pokochejte se stránkou tohoto srubu! Součástí stránek je i prodejna (spíš než Internetový obchod) modelů od firmy Samek. (detail)
 • Pěchotní srub K-S 5
  Stránka nejlépe spravovaného objektu čs. předválečného opevnění v králické pevnostní linii, tento srub je v péči KVH Kralka. Na stránce se dozvíte mnoho zajímavého nejen o samotném srubu, ale i o přilehlé linii a hlavně o lidech, co ho rekonstruují. Skvělá grafika i s logem, se kterým si kluci dlouho lámali hlavu. Dávám bez výčitek čtyři body. (detail)
 • Pěchotní srub K-S 8
  Oficiální stránky pěchotního srubu K-S 8 U nádraží nedaleko Červeného Potoka, v němž provozuje muzeum Klub přátel armády. Ovšem stránky graficky oku příliš nelahodí, tak tedy dostávají pouhé dva body (mají kanón, tak ať se snaží i na webu). (detail)
 • Pěchotní srub MO-S 5
  Stránky „Bohumínské pětky“ pojednávající o srubu, který byl vybetonován jako jeden z prvních objektů čs. opevnění. (detail)
 • Pěchotní srub R-S 72
  Velice zdařilá stránka se spoustou zajímavého kolem rekonstrukce tohoto objektu. Ještě trochu zapracovat třeba na odkazech (ač sám chápu, kolik času jejich sbírání vezme) a budou to čtyři body. Zatím dávám stránce za tři! (detail)
 • Pěchotní srub STM-S 50
  Pana Kroupu, autora stránek, jsem před časem odpálkoval s tím, aby mi napsal nějakou kratičkou popisku. Bohužel jsem se zatím na stránky pořádně nedostal, takže ze solidarity a půlročního zpoždění tři body, berete, pane Kroupo? (detail)
 • Pěchotní srub T-S 55
  Klub vojenské historie Poustka je občanské sdružení, které se snaží provádět rekonstrukci pěchotního srubu T-S 55 u Petříkovic na Trutnovsku. (detail)
 • Pěchotní srub T-S 61
  Prakticky pojatá prezentace srubu, který náleží do trutnovské linie, takže pro milovníky hor a bunkrů jako dělané. Měl jsem původně v úmyslu dát pro grafiku dva body, ale pravidelné aktualizace a snaha vyjít návštěvníkům vstříc, to zvrátily na tři body (ze soucitu). (detail)
 • Pěchotní srub T-S 63
  Nově vznikající muzeum Trutnovska. V současné době je v péči nadšenců, kteří se pokoušejí tuto zajímavou vojenskou, technickou i historickou památku opravit a vybudovat zde muzeum připomínající opevnění Československé republiky. (detail)
 • Tvrz Bouda
  Ladislav Čermák se chopil nejasného osudu webové prezentace tvrze Bouda a jak jinak, vznikl kvalitně graficky řešený soubor stránek. Celá stránka je ještě ve výstavbě (proto dávám pouze tři body), ale i tak zde najdeme podstatné informace o otvírací době tvrze apod. (detail)
 • Tvrz Stachelberg
  Ladislav Čermák v rámci stránky bunkry.cz vyhotovil přehlednou stránku užitečných informací pro návštěvníky. (detail)
 • Vzpomínková akce Cihelna
  Na stránkách srubu K-S 14 „U cihelny“ na Králicku jsme vzpomínali na vzpomínkovou akci roku 1999, ovšem maratón dobových ukázek má každý rok repete. Kdopak asi vyhrál? (detail)